شاپور زارعی

 مصرف‌کنندگان کالاهای کامپیوتری دیگر با شک نمی خرند

با ارایه "نشان کیفیت" مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، خریداران کالاهای کامپیوتری از اوایل زمستان امسال با خیال آسوده و اطمینان بیشتری محصولات مورد نیاز خود را تهیه خواهند کرد.


فناوران- ویدا سینا، مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک با اعلام این خبر گفت: این حق مصرف‌کننده است که از کیفیت کالایی که می‌خرد مطمئن شود و به تبلیغات صرف اکتفا نکند.


ویدا سینا افزود: در راستای احیای حقوق مصرف‌کنندگان کالاهای کامپیوتری، این مرکز به زودی به صورت شفاف اعلام خواهد کرد که هر قطعه وکالای کامپیوتری از چه کیفیتی برخوردار است.


وی اضافه کرد: نشان کیفیت مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک از یک‌سو، تاییدی بر ادعای فروشنده است و از سوی دیگر مصرف‌کننده را از سرگردانی در بازار کامپیوتر و انتخاب محصولی با کیفیت نجات می‌دهد.


سینا با بیان اینکه نشان استاندارد و کیفیت، حداقل حقوق مصرف‌کننده است، گفت: ارایه نشان کیفیت روی کالا در همه کشورهای دنیا مرسوم است بنابراین این امر باید مورد استقبال واردکنندگان و تولیدکنندگان کالاهای کامپیوتری در کشورمان نیز قرار گیرد.


وی افزود: علامت استاندارد و نشان کیفیت در واقع یک نوع شفاف‌سازی در بازار است و اینکه برخی شرکت‌ها در مقابل آن موضع می‌گیرند، جای تعجب دارد.


سینا ادامه داد: هزینه استاندارد از تبلیغاتی که شرکت‌ها برای معرفی کالاهای خود می‌کنند به مراتب کمتر است ولی چون با مزایای نشان کیفیت آشنا نیستند، با آن سرد برخورد می‌کنند؛ در حالی که به جرات می‌توان گفت ارایه نشان کیفیت روی کالاهای کامپیوتری موجب سر و سامان گرفتن بازار سخت‌افزار و نرم‌افزار و فعالیت شرکت‌ها خواهد شد.


وی با بیان اینکه فعالان بازار کامپیوتر برای ساماندهی بازار خود باید با مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک همکاری کنند، گفت: امیدوارم اعضای صنف فناوری اطلاعات وارد این مقوله شوند، زیرا همه یک هدف را دنبال می‌کنیم و آن اطمینان‌خاطر مصرف‌کننده هنگام خرید است.


مدیر مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک افزود: با ارایه برچسب هولوگرام و نشان کیفیت روی کالاهای کامپیوتری، کالاهای دست دومی که به جای کالای نو در بازار به فروش می‌رسند نیز شناسایی خواهند شد و دست سودجویان از بازار کوتاه می‌شود.

/ 0 نظر / 37 بازدید